Turistická základna Morgana

V roce 2012 jsme dostali do správy turistickou základnu Morgana, která je v majetku Pražské organizace Pionýra. Jedná se o objekt ležící uprostřed lesů nedaleko Ledče nad Sázavou, který již mnoho let slouží k rekreaci dětí, a to jak při víkendových akcích během školního roku, tak na táborech o letních prázdninách. Ani my na tom nechceme nic měnit a nabízíme ji k využití nejen ostatním pionýrským skupinám, ale i dalším dětským organizacím.

 _dsc6979_tz_morgana_600_400-kopie

TZ Morgana se skládá ze dvou samostatných objektů, z chalupy (bývalé hájenky) a stodoly. Chalupu lze využívat od jara do podzimu a je v ní umístěna kuchyň se skladem, koupelna, klubovna (jídelna) a v podkroví dvě větší místnosti na spaní a dva malé uzavíratelné pokojíky (z nichž jeden je uzamčen a využíván pouze naší skupinou). Stodola, ze které zbyla vlastně jen střecha na sloupech, se využívá v letních měsících jako venkovní jídelna. V roce 2016 byla místo staré kůlny vedle stodoly vybudována letní koupelna a dílna (dílna není součástí pronájmu základny) a v roce 2020 vedle dílny postaven zahradní domek na nářadí (ten je součástí pronájmu). Během letních prázdnin jsou na přilehlé louce postaveny stany s podsadou, které jsou mimo prázdniny uskladněné v letní koupelně. Součástí základny je také suché WC a ohniště na táborák.

Na Morganě nenajdete žádné vymoženosti civilizace, jako je elektrika a splachovací záchody, ale obejdeme se i bez toho. Topí se tu dřevem, svítí se petrolejkou, plynovou lampou nebo LED páskami napájeným autobaterií a voda do umývárky a kuchyně teče ze studny samospádem. Pokud není sníh, dá se s opatrností dojet autem po lesní cestě až k základně.

K  zapůjčení jsou různé sportovní pomůcky a bězné nářadí, kuchyně je vybavena nádobím na vaření pro cca 40 osob. Seznam inventáře včetně vzorové smlouvy o pronájmu najdete v sekci Ke stažení.

Podrobné informace o vybavenosti základny, ceník pronájmu a další fotky najdete na této stránce. Upozorňujeme, že od března 2017 není možné za pronájem platit v hotovosti, přijímáme pouze platby na bankovní účet.