Pronájem TZ Morgana

137. PS Robinsoni nabízí k pronájmu tábořiště na víkendy a na tábory během letních prázdnin. Kapacita v letním období je cca 70 osob (v hlavní budově je 27 lůžek a ve stanech s podsadou dalších 70, ale kuchyně má kapacitu pro cca 70 strávníků). Na jaře a na podzim je možné využít pouze 27 lůžek v hlavní budově.

_dsc0031__2   _dsc0858

 Podmínkou pronájmu je dodržování řádu TZ a včasné zamluvení volného termínu.

Správcem základny je Ing. Tomáš Běhan, tel. +420 734 860 987, e-mail tomasbehan@gmail.com

 
 
Ceník pronájmu:

Víkendy duben - červen a září - říjen:
- kapacita cca 27 osob v chalupě
- 45,- Kč/os./noc pro Pionýry, min. 1000 Kč/víkend
- 55,- Kč/os./noc pro ostatní organizace, min. 1000 Kč/víkend
- v ceně je zapůjčení plynové lednice včetně spotřeby plynu 

Tábory letní prázdniny (červenec - srpen):
- kapacita 40 - 67 osob (40 ve stanech + 27 v chalupě)
- 40,- Kč/os./noc, min. 18000 Kč/2 týdny
- plyn se hradí dle skutečné spotřeby
- v ceně je zapůjčení plynové lednice

Od března 2017 není možné za pronájem platit v hotovosti, přijímáme pouze platby na bankovní účet.

Podrobný popis základny:

- nachází se cca 4 km od Ledče nad Sázavou (GPS 49°43'18.372"N, 15°18'5.310"E)
- má dvě samostatné budovy - hlavní budovu (chalupu) a stodolu
- pitná voda je rozvedena do kuchyně a koupelny
- není zaveden elektrický proud, ke svícení se používají petrolejky, plynové lampy a v kuchyni LED pásky napájené autobaterií, spotřebiče v kuchyni jsou na dřevo nebo na plyn

_dsc8652

Hlavní budova

- Kuchyň, ve které je plynový sporák, kamna na dřevo, dvě plynové stoličky, velký pracovní stůl a dvě menší kuchyňské pracovní plochy. Kuchyně je vybavena běžným nádobím a je do ní přivedena studená pitná voda ze studny a teplá z brutaru v koupelně.

_dsc1915   _dsc1916

_dsc1918


- Sklad potravin je hned vedle kuchyně, v průchodu mezi kuchyní a skladem jsou police na uložení nádobí a je zde umístěna plynová lednice. 

Sklad nádobí, vzadu sklad potravin


- Koupelna má samostatný vstup z venku a není propojena s budovou. Do dvou „umyvadel“ je přivedena tekoucí studená voda, teplá voda teče z velkého brutaru do sprchy a také do sousední kuchyně.

KoupelnaKoupelna


- Klubovna vytápěná kamny na dřevo je největší místnost v budově (6,2 x 4,75 m). V případě nepříznivého počasí je možné ji využívat jako jídelnu nebo "sušárnu". Jsou zde umístěny stoly, které se dají odsunout a tím vytvořit volný prostor pro večerní program či jiné aktivity. Z klubovny vede schodiště do jednoho z pokojů v horním patře.

Dsc1698   Dsc1696


 - Podkroví dvě větší místnosti, kde lze ubytovat přibližně 23 osob (11+12 osob). Místnosti nejsou vytápěné (kamna na fotkách byla odstraněna), ale do místnosti nad klubovnou jde teplo odspodu. 

 Pokoj nad klubovnou Pokoj nad klubovnou

Pokoj nad klubovnouPokoj nad klubovnou

Zadní pokojZadní pokojZadní pokoj

Mezi těmito dvěma místnostmi se nachází menší oddělený pokojík se dvěma širšími postelemi, lze tu ubytovat 4 osoby (+ možnost umístění dětské postýlky), tato místnost nemá žádné topení.

_dsc1907_dsc1906

Stodola

Je otevřené stavení se střechou, které se využívá především jako jídelna. Stoly se dají odklidit a zastřešený prostor využít při špatném počasí. Stodola je z části podsklepená.

_dsc5152_dsc5135

_dsc5133_dsc4150

Vpravo od stodoly (při pohledu z cesty) se nachází přístavek s letní koupelnou a dílnou. Koupelnu je možné využívat pouze v období letních prázdnin, mimo toto období jsou v ní uskladněny stanové podsady. V koupelně se nachází brutar a sprcha, v zastřešené části před koupelnou je koryto s tekoucí studenou vodou. Dílna slouží pouze naší skupině a není součástí pronájmu. Vedle dílny byl v roce 2020 přistaven zahradní domek, v kterém je umístěno nářadí a další vybavení pro nájemce základny.

 

 

Tábořiště

Je vybaveno 35 stany s podsadou, které jsou během letních prázdnin postaveny na louce za hlavní budovou. Louka sousedí s čistým rozsáhlým lesem a na jeho okraji se nachází suché WC. Vedle hlavní budovy se nachází rovné prostranství, na které se dá postavit ping-pongový stůl.

Dsc1707Ping409588_10151145704755067_829099033_n   

Louka pod stodolou

Ve spodní části louky pod stodolou je umístěno velké ohniště pro pořádání slavnostních táborových ohňů a dále je zde vysázeno množství mladých ovocných stromků a keřů. Není příliš vhodná k hrám, protože je ve svahu; rovnější je jen spodní část vedle ohniště.

Panorama_bez_nazvu1

 

K zapůjčení jsou různé sportovní pomůcky a bězné nářadí, seznam je k dispozici v sekci Ke stažení.

 

V okolí základny je několik rozsáhlých luk, které se dají využívat pro hry a k jiným aktivitám, vždy je ale nutné po sobě uklidit, aby bylo možné louky bez problémů sekat. V nedaleké obci Hradec je pěkné udržované koupaliště.

Koupaliste2   Koupaliste

Dále Vám nabízíme tipy na výlety, které naleznete na této stránce