Tábor 2000 - Ratibořské Hory - Náhoda

I v roce 2000 jsme strávili 3 táborové týdny poblíž Ratibořských Hor u Tábora, tentokrát na tábořišti zvaném Náhoda. Opět jsme si celý tábor stavěli sami a po dvouleté praxi nám to s pomocí některých rodičů a přátel šlo docela dobře. Horší už to bylo s počasím - odpoledne začalo pršet a tak se celý tábor nestihl postavit za jeden den. Když se začalo stmívat a na louce stála jen kuchyně a pár stanů, postavili jsme rychle alespoň hangár, kde nakonec první noc spala polovina tábora.

Pro tento tábor jsme se vrátili do dob Robina Hooda a tři týdny prožívali jeho dobrodružství. Bojovali jsme s Malým Johnem, osvobozovali Marianu a v noci šli tajně na schůzku s Robinem Hoodem.

Jeden den jsme uspořádali rytířské klání, které spočívalo v disciplínách jako jsou například hod ringem na kůl, překonání překážkové dráhy na chůdách, souboj u kůlu, shazování plechovek míčkem, hod oštěpem atd.

Uskutečnili jsme také několik výletů, například do Chýnova nebo na zříceninu hradu Šelmberk, kde jsme si opékali buřty na ohni.

Kromě her probíhala na táboře i výuka zdravovědy, jezdili jsme se koupat ke Knížecímu rybníku, zpívali u táboráků a podobně.

Na fotky z tohoto tábora se můžete podívat ve fotogalerii.

Tento článek byl původně vytvořen 1.11.2004.