Tábor 1996 - Cerhonice

Tento tábor byl ve vypůjčené základně Chirany Praha a vyznačoval se především nepřízní počasí. Hned při příjezdu zapadl do bláta na vedlejší louce kamion, který nám vezl kola a další věci. Vytáhly ho nakonec společnými silami tři traktory místních obyvatel. Po týdenním dešti se počasí začalo vylepšovat, ale netrvalo dlouho a pršelo opět. Po celém táboře byly vybudovány tzv. "rychlodráhy" - dřevěné lávky po kterých se dalo chodit suchou nohou. Tématem celotáborové hry tento rok byli mimozemšťané. Ti přistáli v lese nedaleko tábora, my jsme objevili jejich vesmírnou loď a po poradě na nástupu jsme ji poslali k důkladnému rozboru. Poté, co přišel telegram o rozboru lodě, jsme se dozvěděli, že naším úkolem bude získat šest dílů hvězdné brány, kterou musíme složit, aby se mimozemšťané mohli vrátit zpět na svoji planetu.

Jednoho dne se stalo něco zvláštního. V táboře se objevili lidožrouti, ale kupodivu se živili houbovou smaženici, kterou jim družinky musely uvařit. Za odměnu nám potom dali jeden díl hvězdné brány.

Kromě celotáborové hry jsme si užili spoustu další zábavy - konaly se soutěže v házení šipkami a střelbě ze vzduchovky, chodili jsme na chůdách, hráli ping-pong a pořádali výlety. Na jednom z nich si čtyři vedoucí vyzkoušeli i bungee jumping.

Jeden den k nám přijeli hvězdáři, mohli jsme se podívat hvězdářským dalekohledem a potom nám v sále místní hospody udělali přednášku o hvězdách.

Nakonec jsme hvězdnou bránu sestavili a mimozemšťanka Modrá stuha nám přišla poděkovat.

Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii.

Článek byl původně vytvořen 13.9.2003, aktualizace 27.52011.