Tábor 1997 - Zbyslav

V tomto roce se náš tábor konal ve vypůjčené základně u vesničky Zbyslav poblíž Klatov. Základna se nachází na kopci nad vesnicí a skládá se z dřevěné kuchyně, lesní jídelny, podsadových stanů a v lese kus za táborem jsou téměř přepychové dřevěné záchody. V táboře byla také postavená sprcha (z několika kůlů, celty, sudu a kropítka z konve) a dva hangáry. Voda na vaření se pumpovala přímo za kuchyní, ale čistit zuby jsme si museli chodit dolů na náves k veřejné pumpě.

Celotáborová hra se tentokrát týkala Indiánů a její zahájení proběhlo u připraveného táborového ohně. Podle instrukcí jsme se potom večer vypravili do lesa, kde jsme na?li zavřenou skříňku. Otevřít ji ale uměl jen šaman, který po nás za tuto službu požadoval kouzelnou dýmku. Při cestě za dýmkou nás čekala spousta úkolů, jejichž splnění bylo hodnoceno barevnými brky a korálky.

Kromě úkolů celotáborové hry jsme zkoušeli například rozdělávat oheň bez zápalek, pekli kuře v alobalu v zemi na horkých kamenech, uspořádali turnaj v ringu, jezdili se koupat na koupaliště i k rybníku a pořádali další výlety na kolech, pěšky i autobusem.

Tři týdny jsme prožili v přírodě uprostřed lesů a vůbec se nám nechtělo domů. Poslední den jsme celý tábor museli zbourat - vyndat stožár a schovat ho do lesa, rozebrat podsady, složit celty a hangáry a vše narovnat do kuchyně. Pak ještě posledních pár fotek a odchod do vesnice k autobusu (v tu dobu už jsme stejně měli být v Praze v Počernicích...)

Fotky z tábora najdete ve fotogalerii. 

Článek byl původně vytvořen 27.9.2003, aktualizace 27.5.2011.

Více o zřícenině hradu Rábí:
http://www.pruvodce.com/rabi
http://www.pamatky.com/index.php?Pamatka=rabi
http://www.hrady-zamky.cz/hrad%2Drabi

Více o městě Klatovy: www.klatovy.cz

Více o Černém a Čertovu jezeru:
http://www.sumavainfo.cz
http://www.isumava.com