Tábor 1995 - Vysoká Srbská

Tábor se konal opět v srpnu na stejném místě jako ten v roce 1994. Jako celotáborová hra se tentokrát hrála "Říše fantazie". Součástí celotáborové hry byl i ka?dovečerní postup figurek na plánu velké deskové hry (bohužel si už nepamatuju jak se to jmenovalo) za pomoci ohromné molitanové kostky.

Jednoho dne jsme celodenní pěší výlet se spoustou úkolů (což byla další etapa CTH) zakončili opékáním buřtů a poté se vydali k čarodějce. Ta nám po přednesení zaříkadla prozradila že máme najít rytíře, který nám řekne jak máme pokračovat dál v celotáborové hře.

Během tábora jsme také měli několik výletů, například do Teplicko-adršpašských skal. 

V den kdy jsme před jídelnou postavili několik stanů, aby se vyvětraly, začalo pršet. Pršelo celý poslední týden tábora, ale i v dešti jsme měli program - soutěže v jídelně. Tam jsme také poslední noc sušili všechny stany. 

Z celotáborové hry se mi toho už moc nevybavuje, spíš některé žertíky. Například že kdosi na tábor přivezl pouta a tudíž byl stále někdo připoutaný k zábradlí, lavičce nebo podobnému vhodnému objektu. Bohužel se často stávalo že se ztratily klíčky a to se potom dotyčný chudák nebo jeho ochotný kamarád snažili pouta otevřít špendlíkem nebo jiným takovým nástrojem.

Hodně se toho také odehrávalo v potoce protékajícím táborem, ten přitahoval především menší děti, které neustále pobíhaly po táboře mokré (tedy pokud zrovna nebyly přímo v potoce...:-). Vedoucí zase občas využívali mělký betonový bazén - jejich oběť (většinou z řad vedoucích nebo instruktorů) tam zpravidla skončila i s oblečením. Jednou se dokonce podařilo k bazénu přestěhovat postel jednoho nejmenovaného instruktora a přesvědčit ho že by měl spát na čerstvém vzduchu...

Grácie také nosily na krku cedulky "CHOVANEC", které měly už v minulých letech velký úspěch. Tuto cedulku najdete s ostatními fotkami ve fotogalerii, pokud se mi podaří někde najít i cedulku "DOZORCE", přibude tu i tato.

Článek byl původně vytvořen 2.1.2003, aktualizace 27.5.2011.